Uddannelsesnævn

AFDELING FOR DIGITAL DESIGN OG INFORMATIONSVIDENSKAB (DDINF)

VIP i UN
Claus Bossen
Lone K. Hansen
Peter Danholt


Studerende i UN
Caroline Lundqvist
Valdemar Shin Satp Kühl
Malene Mogensentypo3/alt_doc.php?edit[tt_content][219788]=edit&columnsOnly=bodytext, rte_enabled&noView=0&returnUrl=/uddannelse/naevn-og-udvalg/uddannelsesfagudvalg/

AFDELING FOR DRAMATURGI OG MUSIKVIDENSKAB (DRAMUS)

VIP i UN
Ida Krøgholt
Mads Krogh
Steen Kaargaard Nielsen
Annelis Kuhlmann




Studerende i UN
Signe Nygaard Pedersen
Kasper Bisgaard Laursen
Rasmus Mogensen
Anne Wendelbo Helmig
Emma Sørensen

AFDELING FOR ENGELSK (ENG)

VIP i UN
Dominic Rainsford
Johanna Wood 
Dale Carter


Studerende i UN
Astrid Harboe Odgaard
Christine M. T. Naamansen
Nanna Smith Vinther
Martin Ehlerstypo3/alt_doc.php?edit[tt_content][219790]=edit&columnsOnly=bodytext, rte_enabled&noView=0&returnUrl=/uddannelse/naevn-og-udvalg/uddannelsesfagudvalg/

AFDELING FOR LINGVISTIK, KOGNITIONSVIDENSKAB OG SEMIOTIK (LIKS)

VIP i UN
Jakob Steensig
Svend Østergaard

Studerende i UN
Søren Sandager Sørensen (næstformand)
Marlene Staib

 

 

AFDELING FOR KUNSTHISTORIE, ÆSTETIK & KULTUR OG MUSEOLOGI (KÆM)

AFDELING FOR LITTERATURHISTORIE OG RETORIK (LITRET)

VIP i UN
Esben Bjerggaard Nielsen
Nina Christensen
Jakob Ladegaard
Marie Lund
Sarah Mygind

Studerende i UN
Lili Darling
Connie Eskjær Jensen
Mette Grandahl
Jakob Gaardbo Nielsen
Simon Christensen
Karoline Hvingelby

AFDELING FOR MEDIEVIDENSKAB & JOURNALISTIK (MEDJOUR)

Jakob Isak Nielsen

Lektor
M
H bygn. 5335, 251
P +4587161986
P +4530587398

VIP i UN
Pia Majbritt Jensen
Lene Unni From
Hans-Peter Degn
Iben Have

Studerende i UN
Julie L. Højmark Sørensen
Martina Melgaard Larsen
Luna Bang Sørensen
Søren Ingerslev Kristensen
Rune Kildahl Overgaard
Michael Lindskau Nielsen

AFDELING FOR NORDISK STUDIER OG OPLEVELSESØKONOMI (NSO)

VIP i UFU
Dorthe Refslund Christensen
Pernille Hermann
Rikke Andersen Kraglund
Carsten Stage

Studerende i UFU
Ditte Catharina Lindved
Jesper Bennedsen Hansen
Simon M. Christiansentypo3/alt_doc.php?edit[tt_content][219795]=edit&columnsOnly=bodytext, rte_enabled&noView=0&returnUrl=/uddannelse/naevn-og-udvalg/uddannelsesfagudvalg/

AFDELING FOR TYSK OG ROMANSKE SPROG (TYSKROM)

Sven Halse

Lektor
M
H bygn. 1481, 546
P +4587163526
P +4529438469

VIP i UN
Leonardo Cecchini
Merete Birkelund
Susana Fernandez

Studerende i UN
Mette-Kristine L. Petersen
Hannah Christine Schulz
Trine Steen M. Kristensen
Sissel Pihl Machholm

53217 / i29